آموزش و راهنمایی خرید

راهنمای کامل ست کردن لباس [ هارمونی رنگ ها در لباس ]

رنگ های مکمل در ست کردن لباس

ست کردن رنگ لباس کاری پیچیده است و کمتر کسی در این حوزه تخصص دارد. برای ست کردن اصولی رنگ لباس باید به طور کامل با رنگ‌ها آشنا باشید تا بتوانید به طور هماهنگ لباس‌ها را ست کنید. اگر اطلاعات درستی در این زمینه داشته باشید، با هزینه‌ای کم همیشه شیک پوش خواهید بود. گاهی اوقات افراد هیچ شناختی از رنگ‌ها نداشته و نمی‌توانند به درستی رنگ‌ها را کنار یکدیگر قرار دهند. به همین دلیل است که برخی از افراد همواره رنگ‌های خنثی به تن دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات جذاب و مهمی در زمینه راهنمای ست کردن لباس معرفی کنیم. با آشنایی با این نکات و شناخت رنگ‌های مکمل در لباس می‌توانید ست‌های بسیار جذابی در استایل خود داشته باشید.

شناخت رنگ‌ها

اولین و مهم‌ترین قدم در ست کردن لباس، شناخت رنگ‌هاست. شما باید ابتدا تمام رنگ‌ها به درستی شناخته و ترکیب درست آن‌ها را کنار یکدیگر بدانید. زمانی که رنگبندی درستی برای لباس‌های خود انتخاب می‌کنید، ظاهر شما با تغییر بسیار عالی همراه خواهد بود.
به همین دلیل ابتدا باید به طور کامل با رنگ‌ها آشنا شوید و قوانینی که در مورد ترکیب رنگ لباس‌ها وجود دارد را بیاموزید. زمانی که بدانید کدام رنگ‌ها در کنار یکدیگر ترکیب زیباتری می‌شود، می‌توانید لباس‌های خود را به بهترین شکل ممکن ست کنید.

چرخه رنگ چیست و چه اهمیتی دارد؟

چرخه رنگ یا دایره رنگ، چرخه‌ای است که رنگ‌ها بر اساس طول موج یا فرکانسشان در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این چرخه یکی از ابزار‌های پایه و بسیار مهم در انتخاب رنگ‌ها برای افرادی است که با رنگ‌ها کار می‌کنند. اگر قصد دارید لباس‌های خود را به بهترین شکل در کنار یکدیگر ست کنید، باید به طور کامل با این چرخه آشنا باشید. نحوه قرارگیری رنگ‌ها در این چرخه به صورتی است که با بررسی آن می‌توانید به هماهنگی رنگ‌ها دست پیدا کنید و بهترین ترکیب را برای ست کردن پیدا کنید.

هارمونی رنگ‌ها در لباس یا هماهنگی رنگ‌ها به ترکیب خاصی از رنگ‌های موجود در چرخه گفته می‌شود که با نگاه به آن‌ها ترکیب خوشایندی به نظر می‌آیند. این هارمونی را به کمک چرخه به راحتی به دست می‌آورید.

رنگ‌های اصلی و رنگ‌های فرعی

تمام رنگ‌های موجود در دو دسته رنگ‌های اصلی و رنگ‌های فرعی قرار می‌گیرند. رنگ‌های اصلی شامل قرمز، زرد و آبی هستند. دلیل انتخاب این رنگ‌ها به عنوان رنگ اصلی این است که از ترکیب هیچ دو رنگی نمی‌توان آن‌ها را تولید کرد. به همین دلیل تمام رنگ‌های دیگر از این سه رنگ به وجود می‌آیند.

رنگ‌های فرعی نیز به تمام رنگ‌های موجود که از ترکیب این سه رنگ ساخته می‌شوند، گفته می‌شود. به عنوان مثال از ترکیب قرمز و زرد، رنگ نارنجی به وجود می‌آید. همچنین ترکیب قرمز و آبی، رنگ بنفش و ترکیب آبی و زرد، رنگ سبز را تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید  وینتیج چیست؟ ( نحوه ست کردن لباس های وینتیج )

علاوه بر این دو دسته، دسته دیگری نیز وجود دارد که با ترکیب رنگ‌های اصلی و فرعی به وجود می‌آیند. به عنوان مثال رنگ‌های رزگلد، مرجانی، نقرابی و … ازجمله این رنگ‌ها هستند.

رنگ‌های گرم، سرد و خنثی

دسته‌بندی دیگری که برای رنگ‌ها وجود دارد، سرد، گرم و خنثی بودن آن‌هاست، که این موارد نیز بر ترکیب رنگ‌ها و ست کردن لباس تأثیر می‌گذارد. تمام رنگ‌هایی که به قرمز، زرد و نارنجی متمایل باشند، رنگ‌های گرم گفته می‌شود. در مقابل رنگ‌هایی که به آبی، بنفش و سبز تمایل داشته باشند، رنگ‌های سرد نامیده می‌شوند.

اما رنگ‌های خنثی که در هیچکدام از این دو دسته قرار نمی‌گیرند و همان‌طور که از نامشان پیداست خنثی هستند، شامل مشکی، خاکستری، کرم، سفید و … هستند. استفاده از رنگ‌های خنثی در ست کردن لباس بسیار مفید است.

اگر در استایل خود از رنگ سفید استفاده کنید، رنگ‌های دیگر را ملایم‌تر و روشن‌تر می‌کند. در مقابل اگر از رنگ مشکی استفاده کنید، رنگ‌های دیگر را سیاه‌تر و تیره‌تر می‌کند. به افزودن رنگ سفید ته رنگ و به افزودن رنگ سیاه سایه می‌گویند. تن رنگ را نیز می‌توان از اضافه کردن رنگ خاکستری به دیگر رنگ‌ها ایجاد کرد. برای ست کردن لباس باید ته رنگ، سایه و تن رنگ ترکیب خوبی داشته باشند.

اصول ست کردن رنگ لباس

اولین و مهم‌ترین نکته در این زمینه این است که از رنگ‌هایی استفاده کنید که با یکدیگر هارمونی داشته باشند. به عنوان مثال می‌توانید از رنگ‌های مکمل در لباس خود استفاده کنید. این رنگ‌ها در چرخه معمولاً روبروی یکدیگر هستند. قرمز و سبز، زرد و بنفش و آبی و نارنجی ازجمله رنگ‌های مکمل یکدیگر هستند.
علاوه بر آن می‌توانید از رنگ‌های مشابه نیز استفاده کنید. رنگ‌های مشابه به رنگ‌هایی گفته می‌شود که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. سبز و زرد یا قرمز و نارنجی از این دسته رنگ‌ها محسوب می‌شوند.

لباس‌های بنفش با چه رنگی ست می‌شوند

رنگ بنفش ازجمله رنگ‌های بسیار جذاب و پرطرفدار است. اگر شما نیز به این رنگ علاقه داشته باشید می‌توانید با ترکیب رنگ‌های دیگر آن را در استایل خود به کار ببرید. اما به نظر شما بهترین رنگ‌ها برای ست کردن با رنگ بنفش کدامند؟

رنگ بنفش از رنگ‌های فرعی به حساب می‌آید که ترکیبی از قرمز و آبی است. رنگ بنفش نیز انواع مختلفی دارد. هرچه میزان آبی آن بیشتر باشد، ملایم‌تر بوده و هرچه میزان قرمز آن بیشتر باشد، جنب‌وجوش و انرژی بیشتری دارد.

• زرد یکی از رنگ‌هایی است که به خوبی با بنفش ست می‌شود. زرد به عنوان یک رنگ اصلی، ترکیبی بسیار زیبا و جذاب در کنار بنفش ایجاد می‌کند.
• رنگ دیگری که می‌توان با بنفش ست کرد، نارنجی است. این رنگ از زرد تندتر بوده و می‌تواند ترکیب جذابی را ایجاد کند.
• از آنجایی که قرمز یکی از رنگ‌های تشکیل‌دهنده بنفش است، می‌تواند در کنار بنفش به کار گرفته شده و ترکیب زیبایی را ایجاد کند.
• کرم، سبز، سفید، مشکی و خاکستری نیز از جمله رنگ‌ های مکمل در لباس بنفش رنگ شما هستند.

بیشتر بخوانید  علت پوست پوست شدن چرم (راهکار جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی و طبیعی )

رنگ شاد و راحت بنفش مناسب برای تابستان است با استفاده از اطلاعات داده شده در این مقاله می تونید یک تیپ تابستانه ی دخترانه مدرن برای امسالتان بسازید.

لباس‌های مشکی با چه رنگی ست می‌شوند

  • رنگ مشکی قوی‌ترین رنگ محسوب شده و بسیاری از افراد از آن در استایل‌های خود استفاده می‌کنند. نکته‌ای که در مورد این رنگ وجود دارد این است که می‌توانید به تنهایی استفاده کنید، اما در این حالت باید لباس کاملاً پوشیده نباشد تا با پوست بدن ترکیب جذابی ایجاد شود. اگر قصد دارید این رنگ را با رنگ‌های دیگر ترکیب کنید، می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید.
  • ترکیب مشکلی و سفید، قوی‌ترین تضاد را ایجاد کرده و بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.
  • استفاده از رنگ‌های روشن در کنار مشکی، از دیگر ترکیباتی است جلوه‌ی بسیار زیبایی دارد. استفاده از هر رنگ روشنی در کنار رنگ سیاه هرمونی زیبایی ایجاد می‌کند.
  • از دیگر ترکیبات جذاب در کنار رنگ مشکی، طیف رنگی کرم تا قهوه‌ای است. استفاده از رنگ طلایی نیز می‌تواند جذابیت زیادی برای استایل شما به همراه داشته باشد.
  • در استایل با رنگ مشکی استفاده از کیف چرم زنانه عسلی ، قهوه ای را فراموش نکنید.

لباس سبز با چه رنگ‌هایی ست می‌شود

رنگ سبز طرفداران بسیار زیادی داشته و دو بار نیز به عنوان رنگ سال انتخاب شده است. همچنین یک رنگ مناسب برای استایل وینتیج می باشد. از آنجایی که این رنگ در دسته رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد، می‌توانید از آن در کنار رنگ‌های گرم استفاده کرده و ترکیبات بسیار زیبا و جذابی ایجاد کنید.

این رنگ را می‌توانید با رنگ‌هایی ازجمله آبی، قرمز، زرد، کرم، بنفش، مشکی و … ست کرد. ست‌های مختلفی که از این ترکیبات حاصل می‌شود برای مناسبت‌ها و محیط‌های مختلف رسمی و دوستانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سبز یک رنگ مناسب برای استایل وینتیج می باشد.

ست کردن رنگ قرمز

یکی از جذاب‌ترین و زیباترین رنگ‌ها که در استایل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، رنگ قرمز است. این رنگ در کنار زرد و آبی یکی از رنگ‌های اصلی است. در کنار این رنگ جذاب می‌توانید از رنگ‌های دیگری ازجمله طوسی، آبی، سبز، سفید و مشکی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.