آموزش و راهنمایی خرید

روز مادر چی بخریم؟ (هدیه خاص برای روز مادر)

هدیه خاص برای روز مادر 99

ای‌ کاش می‌شد همیشه کودک می‌ماندیم تا بهترین هدیه برای روز مادر هنوز هم همان نقاشی‌های ساده‌ای بود که به کمک معلم‌های با حوصله سر کلاس می‌کشیدیم و از ذوق دادنش به مادرمان، بعد از خوردن زنگ آخر، از مدرسه تا خانه را می‌دویدیم. نقاشی‌ها هدیه‌های ساده و بی‌ خرجی بودند اما چون با همه عشقی که به مادرهایمان داشتیم آن‌ها را می‌کشیدم، ارزشمندترین و جذاب‌ترین هدیه‌های جهان می‌شدند.

اما حالا اغلب ما دچار وسواس انتخاب هدیه مناسب روز مادر هستیم. چرا که مادرهای ایرانی اغلب به شدت قانعند. آن‌قدر که انگار هرگز به هیچ‌چیز خاصی احتیاج ندارند و نمی‌توان هدیه‌ای به عنوان کادو روز مادر به آن‌ها داد که نیازی را در آن‌ها برطرف کند؛ بنابراین خیلی از ما هر سال در نزدیکی روز مادر این سؤال را داریم که کادو برای روز مادر چی بخرم؟ هدیه خاص برای روز مادر چیست؟

این مطلب را بخوانید تا به کمک گزینه‌های پیشنهادی آن حداقل امسال با ایده‌های بیشتری بتوانید بهترین کادو برای روز مادر را انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که این روز خاص، روز همه خانم‌هایی است که مادر یا همسر هستند. پس اگر شما یک مرد متأهل هستید، باید علاوه بر انتخاب بهترین هدیه برای روز مادر به فکر هدیه روز زن برای همسر خود نیز باشید. به‌این‌ترتیب این مطلب به شما کمک بیشتری خواهد کرد.

بهترین هدیه روز مادر چیست؟

بهترین هدیه برای روز مادر چیست

لزوماً بهترین هدیه، چیزی نیست که گران قیمت باشد، نیاز یک نفر را مرتفع کند یا یک کالای مصرفی مانند لباس معمولی باشد که مطمئنیم به هر حال روزی آن را خواهد پوشید. بهترین کادو برای روز مادر یا هر روز خاص دیگری کادویی است که کسی که آن را دریافت می‌کند از دیدنش شگفت زده شده و هرگز انتظار دریافت آن را نداشته باشد.

پس به عنوان توصیه مهمی که شاید شما را از خرید چیزهای روتین و همیشگی برای روز زن منصرف کند، این نکته را مد نظر داشته باشید که بهترین هدیه برای روز مادر کادویی است که فارغ از قیمت و اندازه، مادر یا همسر شما را به شدت غافل گیر کند.

اما در خصوص انتخاب کادو روز مادر یک توصیه دیگر نیز داریم. لطفاً دست از خرید ظرف و ظروف آشپزخانه، تابلو، پارچه و هر چیز دیگری از این دست که جزو اولین انتخاب‌های هر فردی است، بردارید. فقط در صورتی می‌توانید امسال چنین هدیه‌‌هایی به مادر یا همسرتان بدهید که واقعاً به آن نیاز داشته باشند. در غیر این صورت به فکر خرید هدیه خاص و غیرتکراری باشید.

بنابراین اگر در بحث بودجه مشکلی ندارید، می‌توانید برای خرید یک هدیه خاص برای روز مادر، هدیه روز زن، چه برای مادر و چه برای همسرتان به یکی از گزینه‌های زیر فکر کنید. البته ما این لیست را به ترتیب از کادوهای گران قیمت تا ارزان‌تر مرتب کرده‌ایم.

1- یک تکه طلا بهترین هدیه برای روز مادر

طلا بهترین کادو برای روز مادر

شک نکنید طلا فارغ از اندازه و مصرفی که دارد همیشه در صدر لیست پیشنهادی برای خرید کادوی یک خانم است. گرچه اکنون قیمت طلا بسیار بالاست. اما اگر شما توقع خودتان را از یک طلای تزئینی پائین بیاورید بدون شک می‌توانید یک تکه طلای ارزشمند و زیبا برای مادر یا همسرتان تهیه کنید.

به طور مثال می‌توانید سراغ دست‌بند یا گردنبندهایی بروید که بند یا زنجیر آن‌ها از جنس چرم یا سنگ‌های تزئینی بوده و یک تکه طلا به شکل پلاک به وسط آن متصل شده است. در بین طلاهای کم وزن و ارزشمند، آویزهای ساعت نیز در بین خانم‌ها محبوبیت بسیار زیادی دارند. همچنین اگر مادر یا همسرتان دست بند یا زنجیر دارد، می‌توانید یک پلاک زیبا برای ایشان بخرید که به آن آویزان کند.

چنین تکه طلاهایی گرچه از نظر طراحی بسیار ظریف و زیبا و مستحکم هستند، اما وزن آن‌ها زیاد نیست و حتی می‌توانید به راحتی مدل‌های پیدا کنید که زیر یک گرم (چند سوت) وزن دارند.

2- محصولات چرمی

کادو روز مادر چی بخرم

اگر شک دارید که آیا خانم‌ها محصولات چرمی را به‌اندازه طلا دوست دارند یا خیر؟! باید بگوییم که در برخی مواقع چرم برای ایشان از طلا جذاب‌تر، ارزشمندتر و دوست‌داشتنی‌تر است.

فرقی نمی‌کند که شما از میان انواع چرم طبیعی و تنوع محصولات چرمی، چه چیزی را برای مادر یا همسرتان بخرید چون اگر انتخاب شما برای ایشان یک کیف چرم مجلسی زنانه باشد، این پیغام را به او رسانده‌اید که چقدر شیک بودن او در مهمانی‌های رسمی را دوست دارید و تا چه اندازه برایتان مهم است که او با یک کیف چرم مجلسی زنانه مثل همیشه عالی باشد و بدرخشد.

اگر می‌خواهید مادر یا همسرتان هر روز که از خانه بیرون می‌رود، وقتی کیف دوشی چرمی که برایش خریده‌اید را برمی‌دارد، در دلش از اینکه شما را دارد به خودش ببالد، حتماً برای او یک کیف دوشی چرم بخرید.

حتی اگر برای همسر جوان خود یک کمربند چرم خاص بخرید بازهم او را شگفت‌زده خواهید کرد. چرا که دیده شدن یک کمربند چرم سفید مرغوب روی شلوار جین یا مشکی، زیبایی بسیار خاصی به تیپ او می‌دهد و او را زنی جدی، مصمم و بلندپرواز جلوه خواهد داد.

بگذارید از تأثیرگذاری هدیه دادن یک جفت دستکش چرم درجه‌یک دیگر چیزی نگوییم. همین‌که مادر یا همسرتان بسته کادویی خود را باز کند و ببیند که برای دست‌های دوست‌داشتنی و زحمت‌کش او چه پوشش اصیل و فوق‌العاده‌ای خریده‌اید، قلبش از شادی لبریز خواهد شد.

اگر همسرتان جوان است، اگر شاغل یا دانشجو است، اگر هنوز دوست دارد از کوله‌پشتی استفاده کند، چرا به‌عنوان هدیه روز زن برای او یک کوله‌پشتی زنانه چرم سفارش نمی‌دهید؟

کیف لوازم آرایش چرم؟ البته که این هم یک انتخاب بی‌عیب و نقص است. چون هم خود چرم زیباست هم کارایی یک کیف لوازم آرایش چرم هیچ وقت برای یک خانم از بین نمی‌رود.

و اگر همسر جوان شما عاشق تکنولوژی است و دوست دارد از کیف موبایل یا تبلت چرم استفاده کند، حتماً این شما باشید که چنین هدیه مفید و مرغوبی را برای او تهیه می‌کنید.

خرید کیف مدارک چرم نیز می تواند یک انتخا خوب و منحصر به فرد برای روز زن باشد.

هدیه دادن یک محصول چرمی اصل می تواند به عنوان بهترین هدیه برای روز مادر یا روز زن به حساب بیادی زیرا به این معنی است که شما به اصالت و ارزشمندی او واقفید که اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین جنس جهان را به او هدیه می‌دهید.

حتی خرید ست چرم می تواند یکی از گزینه های مناسب به عنوان هدیه روز مادر باشد.

3- هدیه خاص روز مادر ، رزرو یک سالن آرایش یا ماساژ

 

جواب سوال هدیه روز مادر چی بخریم می تواند رزرو وقت برای سالن آرایشی باشد

شاید این یک هدیه مادی که بتوان آن را کادو پیچ کرد نباشد. اما شک نکنید که اگر دنبال یک کادو لاکچری روز مادر هستید یا می‌خواهید همسرتان را از صمیم قلب خوشحال و به شدت شگفت‌زده کنید، می‌توانید امسال از این ایده استفاده کنید. باید از یک سالن زیبایی یا ماساژ معروف در شهرتان برای ایشان وقت بگیرید تا آنجا بروند و هر کار زیبایی که مایل به انجام آن هستند و فرصت و بودجه کافی برای آن نداشته‌اند را انجام دهند. مثلاً موهایشان را رنگ و مش کنند، به ناخن‌هایشان برسند، برنزه کنند، یا یک ماساژ عالی و حرفه‌ای بگیرند که تا مدت‌ها خستگی را از تنشان بیرون کند.

البته توجه داشته باشید که گاهی هزینه رزرو یک سالن زیبایی معروف از خرید یک نیم‌ست طلا بیشتر است. اما اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید، حتماً به این ایده بکر فکر کنید.

بهترین هدیه تولد دخترانه چیست؟ در مقاله ی دیگری پاسخ به این سوال را دریافت کنید.

4- تزئینات نقره

آیا می‌دانستید که زن‌های اصیل ایرانی فارغ از این که نقره ارزش کمتری به نسبت طلا دارد، بیشتر از این فلز به عنوان تزئین استفاده می‌کرده‌اند؟ چرا که آن‌ها معتقد بودند هرچقدر استفاده از تزئینات طلا انسان را زر دوست و مغرور می‌کند، نقره فروتنی و خلوص و سادگی می‌آورد.

حالا می‌توانید باتکیه‌بر این اصل زیبا و حقیقی، امسال به‌جای این‌که از خودتان یا دیگران بپرسید برای روز مادر چی بخریم؟ یا نگران این باشید که کادوی انتخابی شما به مذاق همسرتان چندان خوش نیاید، به سراغ یک نقره فروشی بروید و بسته به بودجه‌ای که در اختیار دارید، از یک سرویس کامل نقره مزین به سنگ‌های قیمتی تا یک انگشتر فیروزه آبی چشم نواز یکی را برای مادر یا همسرتان انتخاب کنید.

5- تجهیزات الکترونیکی

اگر موبایل مادرتان یک گوشی لمسی قدیمی است که قبلاً برای خود شما بوده، یا اگر همسرتان شاغل یا دانشجو است و فکر می‌کنید لپ تاپی که از 5 سال پیش آن را استفاده می‌کند دیگر جوابگوی نیازهای امروز او نیست و کهنه و کند شده، پس دیگر جای هیچ سؤالی وجود ندارد که بهترین هدیه برای روز مادر یا زن امسال چیست؟

می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین گوشی را با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید برای مادرتان تهیه کنید یا از وب‌سایت‌های فروش لپ تاپ و تجهیزات الکترونیکی برای همسرتان یک لپ تاپ مدرن و سبک سفارش دهید. البته اگر نمی‌توانید تا این حد برای خرید کادو هزینه کنید می‌توانید بسته به نیاز مادر یا همسرتان برای ایشان هدفون بلوتوث دار، ساعت هوشمند، تبلت یا آی پد بخرید.

6- هدیه مناسب روز مادر زیورآلات سوزن دوزی شده

زیورآلات سوزن دوزی شده بهترین هدیه برای مادر

آیا تا به حال زیورآلاتی که زنان هنرمند روی آنها بلوچی دوزی کرده‌اند را دیده‌اید؟ این زیورآلات سوزن‌دوزی شده به‌قدری خاص و چشم‌نواز هستند که می‌توان ساعت‌ها به طرح‌های پر پیچ و خم آن‌ها خیره نگاه کرد و سیر نشد.

تلفیق هنر بلوچی دوزی و تبدیل آن از فرم همیشگی لباس‌های خاص مردم آن سرزمین به تزئیناتی مانند گردن‌بند، گوشواره و دستبند جای هیچ تردیدی را باقی نمی‌گذارد که این می‌تواند همان هدیه خاص روز مادر باشد. البته که بسیاری از مادرهای خوش سلیقه و با ذوق نیز قطعاً از دیدن چنین هدیه‌ای به شوق خواهند آمد و شک نکنید که از آن استفاده خواهند کرد.

7- لباس خاص

خوب می‌دانیم که در ابتدای همین مطلب گفتیم که لباس یک کادوی تکراری است که شاید دیگر هرگز مادر یا همسرتان را شگفت‌زده نکند. اما اگر کمی خلاقیت به خرج دهید و در زمان انتخاب به‌جای لباس شب یا لباس راحتی، یک‌دست لباس ورزشی برای ایشان بخرید، علاوه‌برآن که هدیه نسبتاً کم خرجی تهیه کرده‌اید، این پیام را به او رسانده‌اید که سلامتی‌اش برایتان مهم است و او را در مسیر ورزش‌کردن و رسیدگی بیشتر به خودش همراهی خواهید کرد.

مثلاً می‌توانید یک دست گرمکن شیک و شاداب برایش بخرید که صبح‌ها بتواند آن را پوشیده و در پارک محل کمی پیاده‌روی کند. یا یک لباس شنای درجه ‌یک که این نوید را به او بدهد که پس از اتمام شیوع کرونا و باز شدن استخرها می‌تواند یکی دو روز در هفته به استخر برود.

8- ثبت‌نام در یک کلاس دلخواه

احتمالاً مادرتان همیشه لابه‌لای حرفهایش به شما گفته که از کودکی یا در جوانی علاقمند به یادگیری چه مهارتی بوده که هرگز فرصت کافی برای یادگیری آن را نداشته است. حالا نوبت شماست که فارغ از این‌که شرکت او در این کلاس واقعاً موفقیت‌آمیز باشد یا خیر یا چه نتیجه‌ای برای او داشته باشد، این فرصت را برایش فراهم کنید.

اسم او را در یک کلاس حضوری یا آنلاین که مهارت آن را همیشه دوست داشته است بنویسید و از او بخواهید حداقل یک بار شرکت در این دوره را امتحان کند. به او اطمینان بدهید که اصلاً نگران نتیجه دوره نیستید و فقط می‌خواهید او در هر سن و سالی که هست یک‌بار مهارتی که دوستش داشته را تجربه کند.

البته انجام این کار را برای همسرتان نیز توصیه می‌کنیم. اگر همسرتان جوان یا میان سال است این فرصت را به او بدهید که شرکت در یک کلاس موردعلاقه اش را به واسطه محبت شما تجربه کند. شاید در نهایت نتیجه بسیار خوبی از این دوره حاصل و مسیر زندگی او برای همیشه تغییر کرد.

برای انتخاب و خرید بهترین کادو روز پدر پیشنهاد می‌کنیم مقاله دیگر رادین چرم در رابطه با این موضوع را حتما بخوانید.

9- خرید پک محصولات مراقبت از پوست

خرید پک محصولات مراقبت از پوست برای کادو روز زن

هیچ عمل زیبایی قادر نیست به اندازه پوست سالم و شاداب به چهره جذابیت و زیبایی بدهد؛ بنابراین یکی از اصلی‌ترین پیشنهادهای ما برای شما که می‌خواهید بهترین هدیه برای روز مادر یا همسرتان را انتخاب کنید، همین خرید پک محصولات مراقبت از پوست است.

البته سعی کنید چیزی را بخرید که فارغ از تبلیغات گسترده، از نظر کاربران واقعاً ثمربخش باشد، استفاده از آن دردسر یا روتین خیلی خاصی نداشته باشد که دست‌وپا گیری آن سبب صرف نظر از استفاده آن شود، همچنین از نظر جنس مرغوب، اصل و متناسب با جنس پوست مادر یا همسرتان باشد. حتی اشکالی ندارد که برای اطمینان از مورد آخر، از او در مورد جنس پوستش سؤال کنید.

10- خرید بلیت تئاتر یا سینما

خرید بلیت تئاتر یا سینما برای کادو روز زن

این یک  هدیه‌ خاص برای روز مادر به حساب می آید که یک پیام خوب برای مادر یا همسرتان دارد. باید برای خودت و سلایقت احترام قائل باشی و وقت بیشتری را در تنهایی صرف خودت کنی.
هزینه تهیه چنین کادویی بسیار ناچیز خواهد بود. اما بار فرهنگی بسیار زیادی دارد. به ویژه اگر مدام در ذهنتان در صدد انجام کاری هستید که قادر باشد خستگی کار، مراقبت از فرزندان یا خانه داری را برای همسرتان کم کند و فکر می‌کنید که کادو روز زن چی بخرم که او بداند سلیقه‌اش را در فیلم یا تئاتر به خوبی به یاد می‌آورید و هنوز هم دوست دارید او مراقب روح و روانش باشد و در تنهایی کمی تفریح کند. البته اگر مادرتان نیز سینما یا تئاتر رفتن را دوست دارد، می‌توانید با خرید بلیت سینما رنگ شوق واقعی را دوباره در چشم‌هایش ببینید. همچنین اگر وقت کافی ندارید می‌توانید برای خرید اینترنتی هدیه روز زن اقدام کنید و بهترین هدیه برای روز مادر  و روز زن را تهیه کنید.

امیدواریم که این لیست 10 تایی از پیشنهادهایی که برای خرید بهترین هدیه برای روز مادر توسط رادین چرم (تولیدی کیف چرم طبیعی) ارائه شد به شما برای خرید کادوی روز مادر یا همسر ایده داده باشد.

همین‌که این فرصت را دارید که برای خرید هدیه برای مادر یا همسرتان فکر کنید، یعنی زندگی به شما مجال زیادی برای لذت بردن از زندگی داده است. مجالی که شاید مردم بسیاری هم‌اینک از آن محروم باشند. پس قدر آن را بدانید.


1 دیدگاه در “روز مادر چی بخریم؟ (هدیه خاص برای روز مادر)

  1. علی گفت:

    واسه روز مادر چی بخریم بهتره؟ کدوم یکی از اینها بیشتر خوشحال کننده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.