1-لطفا در هنگام خرید کالا در انتخاب رنگ و نوع محصول دقت فرمایید چون پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه فقط در صورت هماهنگی با مدیران فروش می‌توانید کالای خود را کنسل کرده و کالای دیگری انتخاب نمایید.

2-شرکت مرسوله را در مناطق 22 گانه تهران فقط به خود شخص سفارش دهنده که مشخصات سفارش ثبت شده با رویت کارت ملی را انجام می‌دهد.

3-گارانتی و خدمات پس از فروش فقط به عزیزان و مشتریانی که از فروشگاه اینترنتی ما خرید کرده باشند تعلق می‌گیرد.

4-در صورت سفارش هدیه و خرید کادو برای عزیزانتان لطفا در توضیحات کادر ثبت سفارش حتما مشخصات اصلی فرد مورد نظر را وارد کنید تا در صورت مراجعه پیک دچار اشتباه نشویم.

5- اگر پیک محصول را بگیرد و بعد شما کنسل کنید موظف به پرداخت هزینه پیک می‌باشید.

6-در صورت خرید مبلغ بالای یک میلیون تومان هزینه ارسال محصول با شرکت است.

7-لطفا پس از تحویل محصول و قبل از حرکت پیک بررسی کامل را انجام دهید.

8-گارانتی محصول از زمان تحویل گرفتن و رسید نمودن مشتری آغاز می‌شود (به مدت 3 ماه)

9-همه محصولاتی که از ما خرید کرده‌اید به صورت یک سال شامل خدمات پس از فروش و تعمیر (بعد از اتمام آن 3 ماه) می‌باشد که با هزینه خود مشتری انجام می‌گردد.

10-گارانتی شامل یراق آلات و مشکلات جزئی کالاها می‌شود که تا 3 ماه رایگان به عهده ماست ولی اصل چرم که دچار مشکلات شده یا جا انداختن و پاک شدن رنگ چرم، پارگی محصول و موارد غیر قابل تعمیر نمی‌باشد.

11-از زدن هر گونه واکس و مواد غیر از خریداری شده از سایت رادین چرم خودداری کنید که باعث خارج شدن محصول از گارانتی می‌شود.

12- مرجوعی و کنسلی سفارش فقط از زمان تحویل و یا قبل از نهایی شدن سفارش امکان دارد.

13-وجه پرداختی فقط در طول روز کاری اداره جات و ظرف 48 ساعت آینده عودت می‌شود.

14-در صورت ارسال کالا به شهرستان و یا اطراف تهران مرسوله با اداره پست جمهوری اسلامی یا شرکت تیباکس انجام می‌شود که در صورت هر گونه مشکل و ایراد در بسته‌بندی و خرابی کالا شرکت‌های فوق باید پاسخگو باشند.

15-در صورت وارد نکردن مشخصات کامل فردی و آدرس تحویل در زمان تحویل امکان مرجوعی و بازگشت کالا وجود ندارد.

16-در صورت مرجوعی و کنسلی محصول، هزینه پیک از مبلغ پرداختی کم می‌شود.

17-در صورت مراجعه پیک و نبود خود شخص سفارش دهنده پیک کالا را تحویل نمی‌دهد و در صورت ارسال مجدد، هزینه پیک باید دوباره پرداخت شود.

18-کلیه خریداران فروشگاه اینترنتی رادین چرم این اجازه را دارند که برای اطلاع دقیق از طبیعی بودن محصول خود به فروشگاه های معتبر و اتحادیه صنف چرم و کیف کفش فروشان مراجعه نمایند و در صورت گزارش منوط بر غیر چرم بودن محصول موظف به نگاشتن گزارش کتبی از فروشگاه معتبر یا اتحادیه می‌باشند که در مراجع قانونی شرکت رادین قابل پیگیری باشد.

19-اگر کسی بتواند ثابت کند که کالای خریداری شده از این فروشگاه، چرم طبیعی نبوده در قبال عودت کالا مبلغ 5000000 میلیون ریال خسارت به شخص مورد نظر پرداخت می شود.